Më mbaj mend (për 1 muaj)


V-I-Z-I - Mendime

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendime".
3. Video është e këngës "Mendime", por nuk këndohet nga V-I-Z-I.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

V-I-Z-I - Mendime  (Feat. Vlora)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/05/2009

2009-05-30T14:47:32+00:00kur nalna e mendoj
un hala ty te kujtoj
nga zemra smun
te largoj edhe se pa ty un jetoj

zdi ka me ja niss,zdi ka me ja fillu met
tregu qe jo kur nuk tkom harru
kujtime qe i kom qe qitu kan mbet i
kom ne zemer si shej per jet
edhe se larg teje un jetoj me mendje jo
kur nuk t'haroj
qka me bo kur koha shkoj e kaloj 4 vite
edhe se larg teje un jetoj me mendje jo
kur nuk t'haroj
qka me bo kur koha shkoj e kaloj 4 vite
shkun e sen nuk ndryshoj

refrin

kur nalna e mendoj un hala ty te kujtoj
nga zemra smun te largoj malli mka mar besoj po fati
qyshtu qelloj
pa ty po jetoj po pse hala te
kerkoj
pse ky shpirti ste haroj

v-i-z-i

malli mka mar as vet se kuptova te
deshta po pa ty un jetova
kjo koh qe me ty un e
kalova ket koh qe
kur njet nuk e harova
edhe se jena larg me
kilometra zemra tona jon afer me milimetra
kaj her pot sho nondra
e mija e kur po qona pom rok merzija

refrin

kur nalna e mendoj un hala ty te kujtoj
nga zemra smun te largoj malli mka mar besoj po fati
qyshtu qelloj
pa ty po jetoj po pse hala te
kerkoj
pse ky shpirti ste haroj

v-i-z-i

kur skom menu as se kom paramendu
se pa ty jeten kom me jetu
hala po mendoj hala
po nalna a thu pse
egsiston fjala ndarja
zdi a i man nmen
momente te mira ato
momente qe nuk blehen
as me lira
thu ti jom kon ma i mirri
e ti ma e mira po qyshtu
jeta i ka do te fshtira

refrin

kur nalna e mendoj un hala ty te kujtoj
nga zemra smun te largoj malli mka mar besoj po fati
qyshtu qelloj
pa ty po jetoj po pse hala te
kerkoj
pse ky shpirti ste haroj

vlora

kur nalna e mendoj un hala ty te kujtoj
nga zemra smun te largoj malli mka mar besoj po fati
qyshtu qelloj
pa ty po jetoj po pse hala te
kerkoj
pse ky shpirti ste haroj


Ky tekst u dërgua nga  Xonaa
Më Shumë Këngë Nga V-I-Z-I:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet