TEKSTESHQIP

V-I-Z-I
Pse Shpirti Im
Lyrics
(Feat. Arifoss)

Sa her qe po nalna sa her qe po mendoj un hala vetem ty e ty te kujtoj e di qe me ty teper gabova mfal qe niqin her un ty te lendova ka mete ka shkove pse u largove pse jeten ti nuk ma more e di qe nvesh fjalt e mia pot vin po kalzom me zemer a po i ndin jeta qyshtu na bashkon e qajo jet vet keshtu na ndalon vdekja o ka na pret un jom tu e ni ajo emrin po ma thret pa ty mo sen sum ka met jetim ne trupin tim ne ket jet mfal nese me ty kom gabu sjom kon nveti nashta jeta mka malku

Ref:
shpirti iimmm pse sjemi bashk ne dy pse na ndahu neve ky fati zi a jon njerzt ata prind qe ki a kan ni naj her edhe ta dashni

E shkret kjo jet me shkoj hiq pa nafak kom menu met pass afer kur kom mu plak naten syt nuk muj mo mi mshel se po tutna se pot sho e toni zdi a muj mi qel nashta zoti em denoj a nashta jeta e malkoj pse pa ty un po jetoj e pse nuk muj qe t'haroj koha para syve fluturon po zoni yt hala me mungon kisha dasht kohen mrapa me e kthy vetem per me ti pa ata dy sy mos meno qe te kom haru te lutem mos meno naj her keq per mu fotografija jote ka met ndurt e mia sa her qe pe shikoj pom rok merzija

Ref:
shpirti iimmm pse sjemi bashk ne dy pse na ndahu neve ky fati zi a jon njerzt ata prind qe ki a kan ni naj her edhe ta dashni

Zdi sa tmira ti kom dhuru e di qe edhe do her kom gabu po ku ka drit ka edhe hije mos meno qe ta bona naj her ty pa dije si dy syt e ballit ty tkom rujt sa her ndurt e mia ti ki vujt gabimet e di qe mi kishe fal po prind e tu mu sum llen ty met mar dhe ti per pak koh komplet ndryshove dashnin ton a e harove nuk deshte me i lendu prind e tu po ti me lendove vetem mu ket rast nuk muj me kuptu po zor e kom edhe me pranu dije qe zemra ime hala ty te don edhe se pa ty ajo po jeton

Ref:
shpirti iimmm pse sjemi bashk ne dy pse na ndahu neve ky fati zi a jon njerzt ata prind qe ki a kan ni naj her edhe ta dashni