TEKSTESHQIP

V-I-Z-I
The Street Is All I Know
Lyrics

Shum do sene t'vin ner men kur rin vet me ni ven i mbylun ne vetmi si me kon ne qeli
At kujtohet kur isha thmi e um gjujshin me fjali qe ky rugaqi ky problemi ma i zi
jeta po ndryshojka popullsia pot helmojka dikush gjumin spe bojka e dikush po harojka
Po mfal sjom prej tinve qe harojn edhe thojn Jom prej atinve qe qendrojn e nuk ndrojn
i rethekum si gjdo her (wwuup) keto krejt e din munohen mem vra po sun e nzojn vizin
jo po menon po deshton e po gabon thjesh mu bo si un ski chanca am beson
nese ki hek sa kom hek at her um kupton ruga osht e njejt per gjdo kushi qe e kalon
Me fat a pa fat duhesh me jetu qka tvjen prej zotit plotsisht me e pranu
ref.....

Jeten e kalova tu luftu me vet veten naper dhimbjet e mia e roka realitetin
si loti qe rjedh mbi faqe e qe fshihet si jeta qe zbardhlohet e qe znihet
ka ni her du me ik larg me lon trunin me pushu po nafaka jam sum len kur mu rahatu
mos qe ruga ein ein nuk t'mson sen po dije qe n'dit sodit syni kur smu ka trem
ma shumti perjetova se sa jetova mu gzu kur su gzova po me idhnim jeten e qova
heca naper dhoq e ferkemat i lash kom jetu qka kom jetu po sen s'harova deri tash
gjeth i njejti mbeta interess kerka nuk gjeta per mu jo nuk shkrun fleta as gazeta
e kom talentin rekin lekin e hekrin do bojn b qe m'hekin po rakin um prekin

DËRGOI:
INFO
Jo vetëm radio dhe audio streaming, sepse ky krijim muzikor u paraqit tek audienca i realizuar me vlera artistike edhe me një videoklip, i cili u publikua më 26 Dhjetor 2010.