Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Dervishi - Oj Lule Uskane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


s1
Moj lule Uskane
kur dole a qave oj
Moj lule Uskane
kur dole a qave oj

qava si nuk qava oj
pi nenes u dava oj
qava si nuk qava oj
pi nenes u dava oj

s2
Mos qaj lule mos bo dert
nane ke lan e nane ke xhet
Mos qaj lule mos bo dert
nane ke lan e nane ke xhet

si ti bojsh vjerres sajgi
do te jesh nuse birimxhi
si ti bojsh vjerres sajgi
do te jesh nuse birimxhi

s3
Moj lule Uskane
kur dole a qave oj
Moj lule Uskane
kur dole a qave oj

qava si nuk qava oj
pi shoqesh u dava oj
qava si nuk qava oj
pi shoqesh u dava oj

s4
Mos qaj lule mos bo dert
Shoqe le, shoqe ke xhet
Mos qaj lule mos bo dert
Shoqe le, shoqe ke xhet

Si tu bojsh shoqeve ner
do te jesh nusja ma e mejr
Si tu bojsh shoqeve ner
do te jesh nusja ma e mejr


Ky tekst u dërgua nga Arben Mehmeti

Vellezerit Dervishi - Oj Lule Uskane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Lule Uskane".
3. Video është e këngës "Oj Lule Uskane", por nuk këndohet nga Vellezerit Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vëllezerit Dervishi:


Komente 0