Vaçe Zela
Vaçe Zela

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1939-2014)

  • Ndërroi jetë më:
  • 06-02-2014
  • Vendlindja:
  • LushnjëBiografia

BIOGRAFIA: Vaçe Zela është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. Kishte një zë të jashtëzakonshëm. Këngët e saj në vite mbeten popullore dhe të preferuara nga publiku. Vaçe Zela mbetet "Zëri" i jashtëzakonshëm që mbushte me energji skenat shqiptare. Mori pjesë në të gjitha festivalet e muzikës në radio dhe më vonë në radio televizion, që prej organizimit të parë, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 17