Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Gjurme Te Arta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Linde ti per te qene i lir’, shqiptar.
Por jeta s’kish per ty nje dhurate,
Se mbi toke kish gure shume e pak bar…
Jo,s’mund t’jetoje ti pa liri,
Liria , kenga e pare.

Lumenjt’ kurr s’lodhen duke rendur ne det.
As ti s’u ndale jo drejt lirise,
Drejt kenges qe ndezi rrufete…
Ja tek rri, o bir i trimerise
Me ballin gjer tek rete!

Ref.
Ne shekuj ece mes krismave,
Mes bresherit te plumbave!
I lidhur fort me token
Dhe me endrren me t’bukur, me te bardhe.
Permbi truallin tend e peshtete koken,
Ne cdo gezim e shqote, o shqiptar!
Ne cdo gezim e shqote, o shqiptar!

Dhe tani afroma pak ballin, shqiptar.
Ja, koha la ketu ne cdo brazde
Shume gjurme, eh c’gjurme t’arta jane…
Po pranveren ke ti sot ne sy
Dyfeklidhuri me gjalme!

Lumenjt’ kurre s’lodhen duke rendur ne det.
As ti s’u ndale jo drejt lirise,
Drejt kenges qe ndezi rrufete…


Vaçe Zela - Gjurme Te Arta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjurme Te Arta".
3. Video është e këngës "Gjurme Te Arta", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0