Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaga
  • Vendlindja:
  • Durres 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  62
Këndon kryesisht: hip-hop

Vaga është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ai ka lindur ne Durres dhe ka jetuar shume vite ne SHBA. Vagabondi mbetet nje nga repistet me origjinale ne tregun shqiptar. Ai ka nje stil te vecante shprehes. Ai nxjerr ne pah veshtiresite e hasura ne emigrim dhe i sherben pa rezerva per degjuesin. Vagabondi duhet vleresuar mbi te gjitha per besimin e madh qe ai ka ne vetvete dhe gjithashtu per te thenurit e gjerave ashtu sic jane.

Më datë 27 Maj 2007, Vagabondi publikon videoklipin "Nenat Shqipetare", në bashkëpunim me Erion Korini & Gjergji Jorgaqi. Me këtë këngë, Vagabondi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 6 në vitin 2007.

Më datë 22 Tetor 2013, Vagabondi publikon videoklipin "Kosova E Pavarur", në bashkëpunim me Hysni Zela.

Më datë 26 Tetor 2013, Vagabondi publikon videoklipin "Vaga Style". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, De Vox, teksti u shkrua nga vetë Vagabondi.

Më datë 22 Qershor 2015, Vagabondi & Korab Jetishi publikojnë videoklipin "Tirona O Nona". Teksti u shkrua nga Vagabondi. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 26 Dhjetor 2015, Ylli Baka & Vagabondi publikojnë videoklipin "Vullkani Kuq E Zi".

Më datë 23 Qershor 2016, Vagabondi publikon videoklipin "N'ajer".

Më datë 13 Tetor 2016, Anila Lilaj publikon videoklipin "Jena Nalt", në bashkëpunim me Vagabondi.

Më datë 21 Qershor 2017, Vagabondi publikon videoklipin "Rap God", në bashkëpunim me Rea.

Më datë 29 Dhjetor 2018, Vaga publikon videoklipin "Top Notch", në bashkëpunim me Vittorion.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet