Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vajzat Nga Kosova - Vishnja Prej Rrajes Thahet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vishnja Prej Rrajes Thahet".
3. Video është e këngës "Vishnja Prej Rrajes Thahet", por nuk këndohet nga Vajzat Nga Kosova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vajzat Nga Kosova - Vishnja Prej Rrajes Thahet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/02/2014

2014-02-04T22:32:09+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vishnja Prej Rrajes Thahet" kënduar nga Vajzat Nga Kosova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Burim Mehmeti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

vishnja prej rrajes thahet o
vajza prej nanes po ndahet o
qaje moj nene bijen o
se ska kush ta lidh ty shamijen

vishnja prej rrajes thahet
vajza prej babes po ndahet
qaje o bab bijen
se ska kush ta fshin avlijen

vishnja prej rrajes thahet
motra prej vllaut po ndahet
qaje o vlla motren
se ska kush ta ban ty gajlen

vishnja prej rrajes thahet
motra prej motres largohet
qaje moj bi motren
se ski kujt ja qan ti hallinMë Shumë Këngë Nga Vajzat Nga Kosova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë