Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Gjezo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  28
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Valbona Gjezo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore dasmash. Më datë 2 Shtator 2011, Valbona Gjezo publikon videoklipin "Te Kam Pas Si Hajmali". Më datë 21 Nëntor 2015, Valbona Gjezo publikon videoklipin "Me Ke Ben Mekat". Më datë 24 Tetor 2017, Valbona Gjezo publikon videoklipin "Hidhe Vallen Moj Sorkadhe". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Më datë 9 Nëntor 2018, Valbona Gjezo publikon videoklipin "Me E Forte Se Kurre". Më datë 1 Gusht 2019, Valon Az...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ertila Koka

Greta Berati

Himena Ymeri

Aurora Ndoj

Persa

Shamsah

Irva Stefa

Feride Kurti

Elda Berisha

Blerina Matraku

Tags: Valbona Gjezo, Valbona Xhezo


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet