A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Halili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  94
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Valbona Halili është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Si nxenese ne shkollen fillore "Deshmoret e lirise" ne Tirane, ka filluar qe ti bije violines. Talentin per kendim ia ka zbuluar mesuesja e saj Aferdita Morina e cila e ka keshilluar qe ajo te studioje per kanto, pra ne vitin 1988 ajo mbaron per kanto. Fill pas kesaj ajo merr pjese ne nje evenimet te quajtur "12 ne hollivud" ku arrin deri ne gjysemfinale me shume sukses. Arritje deri ne finale nuk e shijoi sepse merr pjese ne nje festival ne Turq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Më Këndon Shpirti (2010)

Hall Me Burrë Hall Pa Burrë (2006)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Mema

Greta Berati

Fatma Zyberi

Greta Zani

Hafsa Zyberi

Enxhi Vlashi

Flavia Mija

Donika Tufa

Edlira Arifi

Natasha Qemalja


Tags: Valbona Halili

Valbona Halili në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019