Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Valbona Mema - Kercimtarja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Cohu Rexhe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kercimtarja" kënduar nga Valbona Mema.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatmira Breçani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ra tupani filloi vallja
Po nis vallen kercimtarja
S'e permban me as gezimin
Zogu n’qiell e ndal fluturimin
Kercimtarja fton dasmoret
Lum ai djal qe ia merr doren
Eja eja t'kercejme bashke
Vallja vjen e shkon si flak

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosoven e Shqipnine

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosoven e Shqipnine

O moj flutura valltare
Ne ket’ toke me shtojzovalle
Cila je ti motra jone
Nuk jam flutur, jam shqiponje
Ç’ka po t’thon sharkia e dajre
Sa t’ket dasma, kemi valle
Ç’ka thote zemra e ciftit t’ri
Sa t’ket valle ka rini

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosove e me Shqipni

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosove e me ShqipniMë Shumë Këngë Nga Valbona Mema:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet