A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Mema

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  136
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valbona Mema është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Je Xerru 3 Here Prej Fiku (2009)

Laj E Thaj (2007)

Cohu Rexhe (2007)

Fustani Me Pika (2006)

Ec Bretkoce (Ep) (2005)

Jeta Eshte Kenga... Kendoje (2003)

Dua Te Them (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Tate Du Fuston
Kenga e Rexhes
Ec Bretkoce
Tironse Kom Le
Tabakone
E Para Eshte Nena
Artizane
Si Ke Qen E Si Je Bo
Jom Tironce Mire Ta Dish
Hajde Me Mu


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Xeka

Odeta Dervishi

Alisa Baraku

Inis Gjoni

Alma Bektashi

Elinara Shehu

Fatjeta Barbullushi

Laureta Meci

Eda Zari

Hirushe Xhemali


Tags: Valbona Mema, Bona

Valbona Mema në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019