A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valdete Antoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Valdete Antoni është një autore këngësh e njohur. Ajo është poete shqiptare bashkëkohore dhe gazetare e Radio Tirana, RTSH. E vlerësuar nga Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve me çmimin e parë Naim Frashëri, 1999 për poezinë dhe çmimin për gazetarinë më të mirë radiofonike të vitit nga Fondacioni i Kulturës Velia, Tiranë,2000. Autore e gjashtë librave me poezi dhe shumë emisjoneve në Radion kombtare në 37 vjet profesion si gazetare, librin e parë e botoi në Kosovë me mbështetjen e dy intelektual...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Suzana Fazliu

Eriona Rushiti

Arta Haziri Nuhiu

Anila Varfi

Alda Bida

Ida Nurçe

Aneta Brozi

Naime Beqiraj

Enxhi Kumrija

Sebastiana Brecani


Tags: Valdete Antoni

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018