Valdete Antoni
Valdete Antoni
Valdete Antoni
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Shtator 1953
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Valdete Antoni është autore këngësh e njohur. Ajo është poete shqiptare bashkëkohore dhe gazetare e Radio Tirana, RTSH. E vlerësuar nga Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve me çmimin e parë Naim Frashëri, 1999 për poezinë dhe çmimin për gazetarinë më të mirë radiofonike të vitit nga Fondacioni i Kulturës Velia, Tiranë,2000. Autore e gjashtë librave me poezi dhe shumë emisjoneve në Radion kombtare në 37 vjet profesion si gazetare, librin e parë e botoi në Kosovë me mbështetjen e dy intelektualëve dhe poetëve të njohur Azem Shkreli dhe Agim Vinca.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0