A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valentina Llapri
  • Origin:
  • Kuçovë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 46
  • Birthday:
  • 25 February 1973
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  147

Valentina Llapri is a writer. Pasi mbaroi shkollën e mesme fitoi konkursin për studimet e larta në Universitetin "Aleksandër Xhuvani " në Elbasan. Njëkohësisht në tetor të vitit 1992 nisi punën si mësuese në fshatin 'Zdravë' të qytetit. Më pas emigron në Itali, Milano. Rikthehet në qytetin e saj, në Kuçovë, ku aktualisht ushtron profesionin e fotografes. Pasioni i saj për letërsinë ka nisur qysh në fëmijëri. Së fundmi botoi dy librat e saj të parë me tregime. Libri i parë titullohet " Vogëlushët gazmorë të pallatit"! Libri i dytë titullohet " Një ndodhi në Mirabello". Ka mjaft shkrime të tjera të cilat presin për tu botuar. Ka botuar mjaftë krijime në gazeta të ndryshme si dhe në faqe letrare në internet. Disa krijime të saj janë përfshirë edhe në Antologji poetike nga poetë të ndryshëm shqiptarë. Aktualisht ka në dorë një roman për fëmijë si dhe një vëllim me poezi.

» Edit Bio »

» Poems »




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019