Valentina Llapri Poezi
Valentina Llapri

Tema: Poezi Për Fenë e Krishterë


Vjen Nje Cast

Vjen nje moment kur ndjen nostalgji
Per gjithcka , per vitet qe kane shkuar pas
Apo per njerezit e dashur qe kane shkuar atje larte.
Nostalgjia e shpirtit gershetohet me mijera e qindra
grimcash shpirterore qe ashtu pa u ndiere
levizin atje thelle ne at shetitore
aty ku miljarda grimcash shpirti
bashkohen , lumturohen, aty ku lind gezimi
aty ku dhe pse jo hutohen
vjen nje moment moment I reflektimit
per jeten per gjithcka , moment I besimit
I atij besimi qe te lumturon
Kur ndjen fuqine e KRIJUESIT,
Jeten shume forte dashuron.

Valentina
Vjershe e bere sot ne daten 16 tetor

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1