A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Provo

Provo te ndjeshe aromen e shiut ne token e thate,
Do te ngopesh , do te behet shpirti mjalte
Provo te njohesh sadopak diellin
Zemra nuance te mira do t’mbledhi.
Provo te hipesh ne majen e atij mali te larte,
Do te vishesh me nuance kristali te rralle,
Boten qe nga larte sdo t’ngopesh me ta pare,
Cdo pellembe e saj do t’jete Kristal I rralle.
Provo te mbash ne zemer cdo ide te mire,
Mendjen zbukuroje me mendim te dlire,
Dashurine e paster fute thelle ne gji,
Provoji nje here~! Te lutem o njeri!.

28 qershor 2015

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019