Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Nje Bote Me E Mire

Enderroje nje bote paqsore,
Dashuria do t’jete mbret,
T’jete e bardhe si akullore,
Gjurme hileje te mos kete.
Pa dallime , rac a feje,
Plote kulture dhe horizont
Ngjyra gzimi dhe hareje,
Le te kete per jete e mot!.

28 qershor 2015

- poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  13

Komente mbi këtë krijim