A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Nje Bote Me E Mire

Enderroje nje bote paqsore,
Dashuria do t’jete mbret,
T’jete e bardhe si akullore,
Gjurme hileje te mos kete.
Pa dallime , rac a feje,
Plote kulture dhe horizont
Ngjyra gzimi dhe hareje,
Le te kete per jete e mot!.

28 qershor 2015

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019