A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Sot Eshte E Diele

Sot është e dielë.
Sot është e dielë, me diellë,
parku i qytetit qenka mbushur plotë,
voglushë edhe flutra , seç vallzojnë tok.
zogjtë lartë në pemë , mirëmëngjes po thonë.
Sot është e dielë, oh sa ditë plotë diellë,
lulet paskan çelur, se është dhe pranverë,
kjo pranverë plotë diellë, e ëmbël erëmirë,
stina që gëzon, fëminë dhe pleqërinë.
Sot është e dielë, ky mëngjes plotë diellë.

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019