A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Kur Shndrit Dielli

Kur lind dielli cdo mengjes,
Male fusha marrin jete,
Mbi bar shndrit e embla vese,
Zogjte nder peme kendojne vertete.
Kur lind dielli atje tej,
Harmonine me t’bukur sjelle,
Embelsishte na ledhaton,
Paqe t’brendshme na dergon.
Kur lind dielli jeta vlon,
Le te kete lindje gjithmone…

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  16

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019