A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Paqartësi

Lartë në male
dëgjohet një zhurmë
zbret prej qiellit
të murrmë.

Shqiponjat ato të paktat
e mbetura
në atë hapsirë
të gjurrmuar
nga gjuetarët e pangopur...
E tutje në lëndina
fryn një erë e lodhur.


Atje lartë në male,
ka ndodhur diçka!


10/02/2018- Kuçovë

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018