A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dielli

Perëndimet janë të mahnitshme kudo.
Dielli është i njëjtë dhe fuqia e tij magjike nuk ndryshon kurrë!.
Gjithmonë më kanë pëlqyer perëndimet
dhe jo vetëm për faktin se futesh në një botë qetësie
por gati gati harroesh në mbrekullinë e pashpjegueshme
të paimagjinueshme që sjell veç kënaqsi.
Përrballë perëndimit gjej një lloj harmonie shpirti
shumë të madhe.
Ndaj i kam dashur dhe i dua kaq shumë perëndimet.

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by Bona -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019