Valentina Rama
Valentina Rama
Valentina Rama
  • Vendlindja:
  • Skenderaj
  • Jeton në
  • Suedi
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Gusht 1982
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Valentina Rama është këngëtare e njohur. Që në shkollën fillore kishte filluar të mësoj muzikën ka të mbaruar Shkollën e mesme të Muzikës Prenk Jakova në Prishtinë dhe fakultetin e gjuhëve tê huaja Aktualisht jeton në Helsinki të Findlandës atje është martuar me Besfort Abazin dhe çifti janë bërë prindër tani ka 11 vite që është shkêputur totalisht nga skena e muzikës. Nê njëfar mënyre domosdo ajo shêndriste me vokalin e saj, shquhej si femra më e guximshme e skenës që ia përkushtoi këngës por ka pak që e njohin tani me një ndryshim totalisht tipik

Ajo ishte prezente në shumë si në Kosovë edhe Shqipëri e Maqedoni festivale si Nota Fest, Polifest,Kënga Magjike, Show Fest,Video Fest etj. Valentina Rama beri disa hite, por ka pak kohë që është larguar nga muzika. Dikur ishte mjaft e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj dëgjoheshin shumë. Këngëtarja nga Drenica nuk jeton më në Kosovë, pasi prej vitesh është zhvendosur në Suedi, ku edhe punon. Ajo është martuar dhe është bërë nënë e një djali. Valentina duket më bukur se asnjëherë më parë. Përkushtimi ndaj familjes i ka marë më shumë kohë dhe ajo është ambientuar me këtë vendim të jetës së saj për të qëndurar larg skenës.

Më vitin 2004, Valentina Rama publikon videoklipin "Ti Je Si Hije".

Në Janar 2005, Valentina Rama merr pjesë në Kënga Magjike 2004 me këngën "Kot E Ke", ku arriti deri ne gjysem-finale dhe pati mjaft sukses.

Në Prill 2006, Valentina Rama merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Me Thua Te Dua".

Në vitin 2007, Valentina Rama publikon albumin "Mos Me Le".

Në Dhjetor 2008, Valentina Rama & Valon Rama marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Mos Me Le".

Në vitin 2005, Valentina Rama publikon albumin "A Po A Jo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1