Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valmir Shala - Turbo Tallava Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Turbo Tallava" kënduar nga Valmir Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Destan Shabanaj - Turbo Tallava

Ofofooofoff aman amaaaaan
Tash ja nisa shok, une me knue, une knue.
Oh tash ja nisa tallava per qefe, oh tallava per qefe.
Oh lumi une oh shok,
oh tash ti knoj shoqerin me rene. Soqerin me renee.
Ojj lumi une oh hajde qysh ja kom adete, qysh ja kom adete.
Oh kadal dal oh shok jau knoj kengen, oh tash ja jau knoj kengen.
Oh lumi une oh sante e knoj diasporen, jalla diasporen.
Lumi une or shok mori shoqnie, oh mori shoqnie.
Oh tash me ren oh une e knoj Zvicren, e knoj Zvicren.
Oh pe knoj Zvicren sante nan oh me vullnet nano me vullnete.
Oj pak do dalim shok ka Gjermonia, oh ka Gjermonia.
Oj lumi une oh sante du me i knu me ren, du me i knu me rene.
Mos ta harrojm oh shok Italijen krejte, Italijen krejt.
Tash per Itali oh shok qysh ja kam adete, qysh ja kam adetee.
Oh do ti knojna sod oh tybe ren me rene, aha ren me rene.
Oj ngoni shok ju mori shoqnie, oh mori shoqenie.
Prej Italijes shkojna pak ne Austrie, pak ne Austriee.
Austrin pe knoj me vullnet, Austrin pe knoj me vullnet.
Oh i kom knu oh shok une ren me rene, une ren me rene.
Oh diaspores shok ja bana ni qefe, ja bana ni qefe.
Oj ngoni shok aman, ju more vllaznie oh ju more vllazniee.
Prej diaspores hajde shkojna ne Shqiperie, shkojna ne Shqiperiee.
Oh knoj Shqiperin sante me vullnet oh me vullnetee.
Se qeshtu oh shok oh une se dita, oh une se dita.
Prej Shqiperies knohet Maqedonia, oh Maqedonia.
Lumi une i knova hova hova, sante hova hojvaaa.
Oh pak po kthena shok edhe ka Kosova, edhe ka Kosova.
Tash Kosoven se harrova, se harrojovaaa.
Une oh i knova sante me vullnet, oh sante me vullnet.
Tash e knoj Prishtinen qysh ja kam adete, qysh ja kam adete.
Oj knoj Prishtinen shok oh une me vullnet oh me vullnetee.
Kadal dal Prishtines ku pi knon Destani, ku pi knon Destani.
Oh se harrova tash e knoj Ferizajin, e knoj Ferizajin.
Ferizajin tash pe knoj me vullnete, oh me vullnete.
Prej Ferizajit oh shok oh pak shkojna ne Peje, pak shkojna ne Peje.
Oh ni selam oh shok ja qoj ren me rene, ja qoj ren me rene.
Mka marr malli shok malli i molles oh malli i molles.
Tash ju ktheva po i knoj Gjakoves, po i knoj Gjakoves.
Oh knoj Gjakoven shok oh sante me vullnet oh me vullnetee.
Ju ktheva Prizrenit qe e kem hastrete, qe e kem hastrete.
Oh ne Prizren oh Prizreni i vjeter oh Prizreni i vjeter.
Oh lum na qe e kemi oh ma te bukurin qytete, ma te bukurin qytete.
Jalla Prizrenin shok knova kete vene, ah knova kete vene.
Tash do shkojm pi Prizrenit pak oh ne Suhareke, pak ne Suhareke.
Suhereken e knova me qefe, e knova me qefe.
Ju ka knu Destani sante ren me rene, oh ren me rene.
Oh ni selam jav qoj une shoqnies teme, une shoqnies teme.
Lumi une oh shok oh qeshtu e kalli, qeshtu e kalli.
Ju ka knu oh shok oh shoku Destani, shoku Destani.
Ju ka ba muzik oh Vllezrit Veshalli, Vllezrit Veshalli.
Oh shume selam qetash keni prej Destanit, keni prej Destanit.
Hajt Safet lshoma ni gazep, oh hajt Safet lshoma ni gazep.
Vetem per Kosove Safet, qysh ja kem adet.
Oh vetem per Kosove Safet qysh ja kem adet.
Jelli jelii ofofof oh kalle Safet kalle.

Mentor Kurtishi - Turbo Tallava

kadal dale shok more vllazni na po knojna per mitrovicali mos ta harroj une pak prishtine se atje kam lind tybe do ta kallim sante e tja qes timin knojka prshtina tybe veq prej gzim o kadal dale shok o more vllaznie tash po ju knojka o ni djal i rie tybe prej vullnetit


Publikimi: 01/12/2013Më Shumë Këngë Nga Valmir Shala:


Komente 0


Valmir Shala - Turbo Tallava
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Turbo Tallava".
3. Video është e këngës "Turbo Tallava", por nuk këndohet nga Valmir Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.