A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Ndrrimi I Moteve

Në këtë natë ku ndërrojë moti
Më janë mbushë sytë me pika loti
Me pika loti që babi s'ishte pranë
Për shumë mote urime me m'thanë

Urime me m'thanë e me m'përqafu
Kësaj zemre sonte shumë i ke mungu
Të gjithë festuan e unë mbeta heshtun
Tashmë e një vitë varri ty t'ka tretun

Urojë që në atë botë ti qetsi ke gjetë
E mua n'këtë botë Zoti më faltë gajret
Kam humbur njeriun që e deshta shumë
Sonte, si përherë rahat s'asht ky gjumë!

Sikur ky vitë që erdhi do t'vijnë edhe tjera
Pa ty janë njësojë dimni dhe pranvera
Sa herë do t'jenë festat ti ke me mungu
Mot për mot copa zemre ti ke me përvlu
--------------------------------------------------------------
Valmira Beqiri - Morina
31.12.2015 Sapniq/Kosovë

- poem written by Valmira Beqiri-Morina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019