A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valon Buquku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Valon Buquku is a popular singer. Valon Buquku një zë i ri, por shumë i vecantë që i është bashkuar tregut muzikor shqiptar por duke nisur bukur edhe me cmim nëpër festivale. Valoni është nga Peja, nga ky qytet që gjithmonë muzikës shqiptare i ka dhënë zëra dhe emra të mëdhenj. Muzika e ka shoqëruar kudo dhe ai e ka dashur që nga fëmijëria. Familja e tij e ka uruar e para, pasi është ajo që e përkrah gjithmonë në çdo sferë të jetës edhe në muzikën që ai bën. Këngëtarët që Valoni ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Napoleon

Dossi A.K.A Professional's

Potera

Herolind Ramabaja

Life Soldier

Explicit

Papushi

Xhevat Kelmendi

Ri2er

Driton Sopa


Tags: Valon Buquku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019