Valon Shehu
Valon Shehu
Valon Shehu
  • Vendlindja:
  • Gjakove Kosovë
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Nentor 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop pop-rock
Valon Shehu është këngëtar i njohur. Valon Shehu eshte nga Gjakova i cili eshte aktiv ne klube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me gjere. Si talent eshte zbuluar ne Shqiperi ne nje talent-show ne TV Klan dhe Shqiperia i ka dhene atij shume sukses dhe fame.

Në Maj 2007, Valon Shehu merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Sa Do Te Doja".

Në Nëntor 2007, Valon Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Mi Mbyll Syte".

Në Nëntor 2009, Valon Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Nje Dite Tjeter".

Në Maj 2010, Valon Shehu merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Sa Kushton Nje Yll?", ku fitoi çmimin "Artisti me i mire mashkull".

Më datë 26 Tetor 2010, Artistet E Gjakoves publikon videoklipin "Qyteti I Humbur".

Në Qershor 2011, Valon Shehu merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "E Jona".

Në Maj 2012, Valon Shehu merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mos Shko", në bashkëpunim me Jorida.

Në Dhjetor 2012, Valon Shehu merr pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Nuk Do Te Ndal".

Në Maj 2014, Valon Shehu merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Faji Im".

Në Shtator 2015, Valon Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Si Ne Dite Te Pare". Në bashkëpunim me Arben dhe Roland Berishën “New Tones”, Valoni ka interpretuar në javën e dytë të programit “E diela Shqiptare”.

Në Shtator 2016, Valon Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Nje Dite".

Në Tetor 2017, Valon Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Ti Mos Me Shaj".

Më datë 20 Korrik 2019, Shkelzen Jetishi & Valon Shehu publikojnë videoklipin "Xhane". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Produksioni audio u realizua nga Threedots.

Në Dhjetor 2019, Valon Shehu merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Kutia E Pandores".

Më datë 10 Maj 2021, Valon Shehu publikon videoklipin "Sy Në Sy".

Më datë 14 Qershor 2021, Valon Shehu publikon videoklipin "Yjet E Gjakovës". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Shaqiri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Valon Shehu »

Komente 0