TEKSTESHQIP

Valon Shehu
Do Të Vish
Lyrics

Te kam pritur mori vash
Te kam pritur se do t'vish
Un i mjeri duke qa
Ne kte mall te dashurise

Ne vetmi ditet kalojn
Mallkoj ty dhe fatin tim
Zemra ime mthot gjithmone
Se sdo t plakesh ne megrim
reff
Do te vish do te vish
Ardhjen tende mir e di
Dashuria kurr,kurr nuk tretet
Ti do t'kthehesh prap e di

A do t'vi dhe ajo dit
Ne te dy se bashku t’jem
Perqafuar te shetisim
Si pellumbat neper qiell

DËRGOI: