Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valter Beqo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9
 • Vendlindja:
 • Gjirokaster 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valter Beqo është një autor këngësh i njohur. Ai eshte nje muzikant, kompozitor e orkestrues i njohur ne Shqiperi, Kosove e mbare diasporen Shqipetare. Ka studiuar per muzike qe ne moshe te vogel. Fillimisht studimet i ka marre per piano, me pas ka vazhduar studimet per firzamonik ne shkollen e mesme artistike "Feim Ibrahimi" ne Gjirokaster. Me pas eshte larguar ne Greqi (Athine) per te studiuar dhe punuar me muzikantet me te mire shqiptar dhe grek. Me pas u kthye ne Shqiperi (Tirane) ku ka ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Arjon Gjini

Vani Rushiti

Edlir Begolli

Besar Likaj

De Vox

Aurid Gjini

Gridi Kraja

Dastid Latifi

Vigan Sulejmani

Adis Ismaili

Tags: Valter Beqo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet