Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vanessa Hudgens

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Vanessa Anne Hudgens
 • Vendlindja:
 • Salinas, Kaliforni 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vanessa Hudgens është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vanessa Anne Hudgens është një aktore dhe këngëtare amerikane. Pas punës në shfaqjet teatrale lokale dhe reklamat televizive gjatë fëmijërisë së saj, Hudgens bëri debutimin e saj të parë në television në vitin 2003 në dramën “ Thirteen” me personazhin e Noelës. Ajo, më pas shkëlqeu në 2004, në filmin fantastiko-shkencor “Thunderbirds”. Roli më të spikatura tëhudgens është Gabriella Montez në seritë e “High School Musical ”. Ajo fitoi çmimin e kri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lana Del Rey

Taylor Swift

Selena Gomez

Katy Perry

Lady Gaga

Hilary Duff

Demi Lovato

Miley Cyrus

Adele

Tal

Tags: Vanessa Hudgens


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet