Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Vasil Tabaku është një shkrimtar i njohur. Lindi në një familje me origjinë nga Gramshi. Pas disa muajsh familja e tij do të transferohet në zonën e Mallakastrës në qytetin e Ballshit, ku e kaloi fëmijërinë dhe rininë. Arsimin tetëvjeçar e kreu në Ballsh, sikurse edhe atë të mesëm në Shkollën e Mesme të Bashkuar “Derivsh Hekali”. Poeti, shkrimtari dhe publicisti Vasil Tabaku, krijimtarinë letrare–artistike e ka filluar që në bankat e shkollës tetëvjeçare, kurse botimet e para poetike i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Ferit Lamaj

Moikom Zeqo

Miltiadh Davidhi

Visar Zhiti

Nexhat Halimi

Halil Xani

Cathal Ó Searcaigh

Avdush Canaj

Tyran Prizren Spahiu

Musa Jupolli

Tags: Vasil Tabaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet