A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vaske Curri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38
  • Vendlindja:
  • Leshice (Permet) 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
BIOGRAFIA: Vaske Curri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Lindur ne nje familje e thjeshte ku jane karakterizuar ne breza per muziken. Ne moshen 18 vjecare u be pjestar ne ansamblin ushtarak por per arsye te biografise u trasferua ne Shkoder. Mbas sherbimit ushtarak u angazhua ne Shtepine e Kultures se Qytetit te Permetit, ku ka marre pjese me Grupin e Laver Bariut dhe me Elena Gjiken ne Festivalet Folklorike te zhvilluara ne Gjirokaster si dhe koncerte te tjera si brenda dhe jashte vendit. Ka marre pje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ike Me Gjerdan Ne Gryke

Te Prita Moj Mike

Bilbili I Permetit


» Dërgo Një Këngë »

Kenge Per Laver Bariun
Te Prita Moj Mike
Ajmali Te Rente Pika
Ç'u Ngrit Lulja Në Mëngjes
Malli Per Atdhene
A Me Qas Ne Baçe
Mullixhiu
C`u Thane Trendafilat
Demua I Kaperdisur
O Moj Flete E Molles


Artistë Të Ngjashëm:

Guri Rrokaj

Engjell Çaçani

Gjergj Suljoti

Qerim Sula

Shkelqim Beshiri

Tonin Tershana

Kasem Hallulli

Cima (Rasim Thaqi)

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi


Tags: Vaske Curri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019