Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaske Curri - Malli Per Atdhene  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Bilbili I Permetit"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:03:50+00:00Oooooooooo ohhooooo rri dhe mendoj per shqiprine syt e mi me lot jane mbushur ne kurbet humba rinine ooohh nnnnnen oo xhannnn ku je qe nuk te shoh...

Si pane nga vatrat tona dhe syt e tu o ohoo qe ti shoh tu mar ere dhe ti puth me mall

Dashurine eeeeee nenes dashuri e djalit po me theret ne gjume, o nene -o bir o nene – o birrrr o nene- o bir...
ku je qe me s'te shoh

Ju zogj qe fluturoni larg ne re valle mos takuat gje ne vilajet ju lutem me tregoni valle ma pate djalin ta di ta shuaj mallin
Ohho ohhhhhooo oho


Ky tekst u dërgua nga  stiviilias
Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet