Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vaske Curri - Mullixhiu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mullixhiu".
3. Video është e këngës "Mullixhiu", por nuk këndohet nga Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vaske Curri - Mullixhiu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Bilbili I Permetit"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:03:50+00:00O sec' mora rrugen more vajta ne mulli
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava (2x)

A c'me eshte prishur vija si per adylla
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava

A c'me eshte prishur vija si per adylla
Aman Minulla, derman Minulla
Ma bluaj te bute si per bakllava

Qe ta bluaj me te bute do der' ne sabah
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma blojte grurin si per bakllava (2x)

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma bluan grurin si per bakllava

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma bluan grurin si per bakllava

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet