Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 75 Vjeç
BIOGRAFIA: Vaso Papaj është një shkrimtar. Vaso Papaj është lindur në Tiranë në janar 1945. Shkollën e mesme e ka kryer në Durrës dhe në vazhdim është diplomuar në degën e Matematikës të Fakultetit të Shkencave të Natyrës në vitin 1968. Që atëherë i ka provuar të gjitha llojet e profesioneve: Edhe punëtor edhe ekonomist, edhe tornitor edhe matematicien, edhe Kryetar Këshilli Rrethi edhe Prefekt, edhe i papunë edhe Drejtor Rajonal Arsimi. Vetëm mësues, kurrë. Në vitin 1969-1970 ka ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Sajmir Hide

Josif Gegprifti

Sotiraq Naci

Agim Xhuveli

Qani Seferaj

Romario Xhaferri

Besart Ramiz Tafaj

Nazmi Abazi

Ilir Koro

Roelio Pane


Tags: Vaso Papaj

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet