Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6
(1936-2006)  
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Vath Koreshi është një shkrimtar i njohur. Vath Koreshi ishte një shkrimtar i shquar shqitar. Koreshi studioi gjuhën dhe letërsinë në Universitetin e Tiranës më 1964. Ai ka shkruar mjaft libra si “Dasma e Sakos”, “Rekuiem për një grua”, si edhe shumë skenarë filmash. Vath Koreshi ka qenë deputet në legjislaturën e XVI-të të Kuvendit Shiptar, ndërsa ka qenë Ministër i Kulturës Rinisë dhe Sporteve gjatë viteve 1991-1992....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Artistë Të Ngjashëm:

Qerim Haxhiu

Vasil Tabaku

Jorgo Telo

Mihal Gjergji

Hiqmet Meçaj

Xhevahir Cirongu

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Fatmir Terziu


Tags: Vath Koreshi

Krijo Një Kartolinë