TEKSTESHQIP

Vedat Ademi
Ne Frymen Tende
Lyrics

Sa te njoha u pushtova
Thjesht me nje shikim
Trupi drithem si rrufe me shkoj
Te vura emrin tim
Cdo e qeshur cdo e puthur
Ishte cmenduri
Afer teje ne qiellin e shtate
Pa ty zbrazeti

Te besoooooj
Te besoj gjithcka se ti une jam
Me thuaj a ke kufi
Per nje keng
Te jetoj kur frymen tende
Ma dhe te jap shpirt

Mos me thuaj Se nje tjeter
Si une mund ta gjesh
Si tapet kur zbathur ti kalon
Une dhe mund te jem
Ti pran detit lart ne quei
Hypur mbi balon
Nuk kam frike te hidhem as te vdes
Tek ty do frymoj

Te besoooooj
Te besoj gjithcka se ti une jam
Me thuaj a ke kufi
Per nje keng
Te jetoj kur frymen tende
Ma dhe te jap shpirt

Me shiko dhe une ty jam
Te dua te dua
Me shume me shume nuk ka

Te besoooooj
Te besoj gjithcka se ti une jam
Me thuaj a ke kufi
Per nje keng
Te jetoj kur frymen tende
Ma dhe te jap shpirt

DËRGOI: