TEKSTESHQIP

Vedat Ademi
Si Ky Mëngjes
Lyrics

Çdo mengjes une jam aty
hapi syte dhe buzeqesh,
dhe sa puthje japin ngjyre,
castet kur jemi prane
ne te dy...

Refreni:
Sa here enderron ke dike qe te mbron
dhe as ti s'e di se sa te do
dhe do zgjohem gjithmone duke qeshur
si ky mengjes...
Nese koha kalon, zemer une te premtoj
se do jem aty cfaredo te ndodh
per te zgjuar gjithmone duke qeshur
si ky mengjes...

Sa kuptim do kete pa ty.
ti je ajo qe marr fryme
ti me fal por ky jam une
gjithmone do kem keto fjale
per ty...

Refreni:
Sa here enderron ke dike qe te mbron
dhe as ti s'e di se sa te do
dhe do zgjohem gjithmone duke qeshur
si ky mengjes...
Nese koha kalon, zemer une te premtoj
se do jem aty cfaredo te ndodh
per te zgjuar gjithmone duke qeshur
si ky mengjes...