Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Lushtaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Skenderaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Vedat Lushtaku është një autor këngësh i njohur. Shkollimin fillore e perfundoi ne Skenderaj dhe njekohsisht edhe shkollimin fillor te muzikes ne Mitrovice ne shkollen e muzikes "Tefta Tashko" ne instrumentin e pianos. Ne te njejten shkolle vazhdoi dhe perfundoi edhe shkollimin e mesem me sukses te shkelqyeshem ne drejtimin instrumental per piano (2009). Ne vitin 2009 pranohet ne Akademin e Muzikes ne Prishtine ne drejtimin per Kompozin ne klasen e kompozitorit te njohur Zeqirja Ballata. Vedat ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Vedat Lushtaku

Komente 0