A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vegim Furra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Vegim Furra është një këngëtar i njohur. Shkollën fillore dhe shkollën e mesme e përfundoi në Gjakovë. Tani vijon studimet në njërin nga universitetet private. Karrierën e tij si këngëtarë e ka filliar qysh në moshën e tij të re ku edhe tani vazhdon të merret me muzikë. Qysh i vogël ka marrë pjesë nepër festivale të ndryshme ku herë pas here ka marrë edhe qmime të ndryshme. Njëri ndër festivalet ka qenë Gjakova 2004. Vegimi rrjedh nga një familje me traditë të muzikës popullore shqipe. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bujaa

Robb Daddy

Dossi A.K.A Professional's

Jokker

Mark Kastriot Marku

Cadox

Napoleon

Potera

Edijan Muhaxheri

Patriot Deliu


Tags: Vegim Furra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019