Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  48
(1942-1986)  
  • Vendlindja:
  • Lupç 
BIOGRAFIA: Vehbi Kikaj është një shkrimtar i njohur. Vehbi Kikaj lindi më 1942 në fshatin Lupç i Poshtëm të Podujevës dhe ndërroi jetë në vitin 1986 në Prishtinë. Është njëri nga shkrimtarët tanë më të shquar për fëmijë. Ai shkroi pak për tridhjetë vjet të krijimtarisë së pandërprerë letrare: rreth njëqind e tridhjetë poezi, shtatë tregime dhe një roman. Vehbi Kikaj për dy dekada ka qenë redaktor i botimeve më të rëndësishme për fëmijë në Kosovë, njëherë i gazetës Rilindja për fëmijë e mandej i rev...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Abdullah Konoshevci

Rifat Kukaj

Halil Xani

Mark Krasniqi

Enver Gjerqeku

Ali Huruglica

Sulejman Krasniqi

Fahredin Shehu

Tags: Vehbi Kikaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet