Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Abazi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  14

Lidhe per djepi e lashe vajzen
Kur u nisa per gurbet
Ajo ishte shume e vogel
S'dinte ku shkon babi i vet

Ajo ishte shume e vogel
S'dinte ku shkon babi i vet

Nena ime shume e plakur
Lotet s'mundet qe t'i ndal
Kur do kthehesh biri im
S'di a do t'me gjesh te gjalle

Kur do kthehesh biri im
S'di a do t'me gjesh te gjalle

Kthehu bir mos na harro
Edhe njehere dua te te shoh
Ke lene grue dhe femije
Ata kane shume mall per ty

Ke lene grue dhe femije
Ata kane shume mall per ty

Vajza jote çdo dite rritet
Don ta sheh babin e vet
Gjitheve ne po na djeg shpirtin
Duket si jetim kam mbete

Gjitheve ne po na djeg shpirtin
Duket si jetim kam mbete


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Vellezerit Abazi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Vellezerit Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Abazi:


Komente 0