Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Gashi - Na Ra Shkau Ne Karadak

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Ra Shkau Ne Karadak".
3. Video është e këngës "Na Ra Shkau Ne Karadak", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Gashi - Na Ra Shkau Ne Karadak  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

05/10/2013

2013-10-05T12:24:59+00:00Na ra shkau në Karadak-e
Djeg kadundet reth e percark-e
Djeg Gjilanin dhe Presheven
Bujanovcin e Ratishevën
Naj doxh kullat me gjith shpi
Naj doxh djepat me gjith fmijet
Moj e zeza shqiponja tur
Dilni trima t'Bajram Cur-it
Nal kadal nal nal kadal biri oj shkinës
Se gjithmon ke pre tinës
Na ke pre po na ke grije
Sna ke lan o me çu kry-e
Dil nji her ball pèr ball-e
Tash ke pun me tan shiptar-e
Tash ke punë me shiptar-e
Ta lulzoj ta lulzoj yllin n'ball-e
Ta çendisi yllin n'ball-e
Ta lo nonën shkinën pa djale
Katër vjet edhe hiç ma pak-e
(Strofa e fundit nuk kuptoet por ne kengat qera esht ) kshtu :
More i ka lon eshtrat t'veta shkau në Karadak


Ky tekst u dërgua nga Gostivari
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet