Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Gashi - Albulena

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Albulena".
3. Video është e këngës "Albulena", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Gashi - Albulena  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/05/2014

2014-05-13T16:34:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Albulena" kënduar nga Vellezerit Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eduard Sokoli - Albulena

Albulena, prap mor prita, prita
ndal sulltan o, o se t'erdhi dita
Skenderbeu prap prej majes t'kalit
si rrufeja o po zbret prej malit

Skenderbeu o ja beni be
boten zuna o ne Albulene
asni i gjall o nuk do shpetoj
fushen gjaku o do ta mbuloj

Marr ushtrin o, prap qe e morri ika
e Drenovci o mor se zu frika
me vrap pash o se t'zu rreziku
mjer kush mbeti, o mor lum kush iku
Albulena, o mor gropa, gropa
met ushtrija, o mor mish per korba

per vend tone o mor per liri
Albulen o, do e bajm Arbri

Albulena
Skenderbeu si rrufe prej malit

Albulena, o mor gropa, gropa
met ushtrija, o mor mish per korba
per vend tone o, o mor per liri
Albulen o, do e bajm Arbri

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Albulena

albulenan o moj prita prita,
NDAL sulltan o se TE ERDHI DITA ,
skenderbeu o prej majes KALIT
si rrufeja o po zbret prej maliT ,

skenderbeu o ja boni BETE
o te zuna o NE albulen
asnje i gjall o nuk do te shpetoj,
fushen gjaku o do ta mbuloj ,
asnje i gjall o nuk do te shpetoj,
fushen gjaku o do ta mbuloj ,

marr ushtrin o e morri ika
e vrenoci o se zu prita
dhe prap pash o se TE zu rreziku
MJER KUSH MET O E LUM KUSH IKU

albulena o moj gRopa gropa
met ushtria o mor MISH PER KORBA.......
PER VEND TONE O MOR PER LIRI
ALBULEN O E BOJM ARBNI

ALBULENA O MOR GROPA GROPA
MBET USHTRIA O MOR MISH PER KORBA
PER VEND TON O MOR PER LIRI
ALBULEN O E BOJM ARBNI
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet