Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Gashi - Hasan Prishtina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hasan Prishtina".
3. Video është e këngës "Hasan Prishtina", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Gashi - Hasan Prishtina  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Oj Toka E Kosoves"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2018

2018-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hasan Prishtina" kënduar nga Vellezerit Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jehuan fushat e malet tona
flak Drenica e flak Rugova
derdhet gjaku e digjet bari
liri thërret o edhe shqiptari

Flak t'barotit rreh qerpikët
n'fush tbarotit rrit kreshnikët
me gjak trimash skuq lëndina
pushk e pendë oo nër Hasan Prishtina

Rrofsh Drenic oj nan kreshnike
këtë Hasanin trim që rrite
e Kosovës heroike
me këtë trim o ftyrën ja shëndrrite

Veshen nanat por si burrat
se Kosova vaj nuk don
por don armë që i ndal turrat
gjaku i trive oo fal mos të shkon eee

Njaj Sul Vokshi dredh mustakun
përqaf pushkën ja jep flakën
jem stërnipa të Kastriotit
le e rrit oo n'flak t'barotit

Nuk ju tremben natës së zez
as batares tu ju ndez
si zakon që e ka shqiptari
gjith me vdek oo për atdheMë Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë