Vellezerit Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  27
BIOGRAFIA: Vellezerit Krasniqi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Në Qershor 2004, Vellezerit Krasniqi marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Te Theras Nga Prizreni". Në Qershor 2008, Vellezerit Krasniqi marrin pjesë në Polifest 2008 me këngën "Loti I Fundit". Në vitin 2010, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Hajde Hajde Mori Nuse" Në vitin 2011, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Na Kur Ta Bajm Dasem" Në vitin 2012, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Sofra E Krasniqëve" Më datë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Grupi Mister

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Ritmi I Rruges

Kthjellu

Tempulli G

Asgje Sikur Dielli


Tags: Vellezerit Krasniqi, Vllezerit Krasniqi, Vllezrit Krasniqi

Krijo Një Kartolinë