Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Krasniqi - Rahoveci (Kushtuar Deshmoreve Dhe Shejh Myhedinit) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kenga dhembjen po e kujton
Koha plaget o spo i sheron

Tane te ligat fryejn nga Serbia
N’Rahovec bahet kerdia

Ikin njerezit me gjetun qare
Hyjne ne teqe ,oo , te baballareve

Rahoveci, qytet i vjeter
Me kulture, zemer fisnike

Disa here eshte ra e djegur
Po nga dora e ushtrise çetnike

Shih qka bane barbaret serb
Vrane shum popull, e baben sheh

O njeri mos i mbyll syte
Kujto dhembjen, e kujto t’bijte

N’Rahovec printe bajraku
Se per ty e derdhem gjakun

Gjith me zemer, kanga do’t knohet
Rahoveci kurr sdo t’harrohet...


Ky tekst u dërgua nga Anonymous


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Krasniqi - Rahoveci (Kushtuar Deshmoreve Dhe Shejh Myhedinit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rahoveci (Kushtuar Deshmoreve Dhe Shejh Myhedinit)".
3. Video është e këngës "Rahoveci (Kushtuar Deshmoreve Dhe Shejh Myhedinit)", por nuk këndohet nga Vellezerit Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Krasniqi:


Komente 0