TEKSTESHQIP

Vellezerit Krasniqi & Safet Krasniqi
Kumurit E Elbasanit
Lyrics

kumurit e elbasanit,
kendojne heret ne mengjez
(po shkelqen ylli sabahit
nricon syte,dhe fatin tem)x2

je e bukur si hyjnie
si menekshe ne pranvere
(ku te kam moj kumurie
thuaja kenges dhe nji here)x2

mos e merr veten me qafe
zgjidhe shokun djal te ri
(qe t'ju shof si yll e hana
dy zambak per bukuri)x2

lulen ti ma ke dhurue
e shikoj me shume deshire
(moj ti puthsha syte e tue
qe ndricojne si xhevahir)x2

nuk do t'kem aspak zilie
kur te shoh moj tuj shetit
(me dashnoren ne nji hije
jenmi s'bashku dy te rinj)x2