TEKSTESHQIP

Vellezerit Krasniqi
Vasha Nga Prizereni
Lyrics

Verse 1:
Vashen nga Prizreni
Une kur e takova
Ne shikim te pare
N’te u dashurova -2x

Ref :
E du, e du vashen sykaltroshe
Dashuri s’me fali, si ajo askushee... -2x

Verse 2:
Kishte syte e kalter
Floket kacurrela
Ishte stine e dimrit
Mu m’dukej pranvera

Verse 3:
Per ty do te jetoj
Dhe per ty do te vdes
Do shkoj lart ne qiell
Atje do te pres

Ref:
E du, e du vashen sykaltroshe
Dashuri s’me fali si ajo askushee... -2x

E du, e du vashen sykaltroshe
Dashuri s’me fali si ajo askushee... -2x