Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Vellezerit Xhaferi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Vëllezërit Murtez dhe Nexhip Xhaferi janë nga Kosova, qyteti i Lipjanit. Rrjedhin nga një familje fisnike e të ndershme. Në mesin falmiljar si nga baba e mixhallarët, po ashtu edhe nga dajallarët, në shtepin e tyre çdo herë ka pasur atmosferë të këngës patriotike, por nuk ka munguar edhe humori. Familja e tyre njihet me virtyte të mira të moralit, e sidomos me bujari. Shtëpija tyre ka qenë gjithnjë me dyer të hapura dhe anëtarët e saj kanë qenë m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Mister

Asgje Sikur Dielli

Boyat

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Infinit Records

Kthjellu

Tempulli G

Tags: Vellezerit Xhaferi, Murtez Xhaferi, Nexhip Xhaferi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet